Архітектори, проектувальники та будівельники вже давно віддають перевагу профнастилу та металочерепиці як кровельному покриттю, перш за все за універсальність, простоту монтажу, довговічність та естетичність.
Схожості та відмінності Обидва кровельних матеріали виготовляються однаковим методом – профілювання оцинкованого листа холодним способом. На цьому схожість закінчується. Профнастил отримують прокатом, а металочерепицю – витисканням.
Профнастил має хвильоподібну або трапецієподібну форму. Металочерепиця має зовнішній вигляд класичної глиняної черепиці, поширено декілька варіантів: Монтеррей; Супер Монтеррей; Максі; Еліт; трапецієвидний.
Для виробництва профнастилу використовують метал товщиною від 0,45 до 1,2 мм, металочерепиця значно тонше, 0,45-0,55 мм.
Міцнісні характеристики та розміри Невелика товщина металу та наявність хвиль обумовлюють низьку поперечну міцність металочерепиці. Через це довжина листа обмежується 4-4,5 метрами.
Кровельний профнастил, завдяки своєму продольному, по всій довжині листа, прямокутному або трапецієвидному профілю з додатковими ребрами жорсткості практично не схильний до поперечної деформації. Випускається довжиною 12 метрів, ріжеться довжинами, кратними 0,5 метра. Фактично може використовуватись і довжиною 12 метрів, споживача зазвичай зупиняє лише незручність транспортування.
Ширина профнастилу залежить від висоти хвилі і коливається в межах 800-1200 мм, ширина металочерепиці, залежно від виробника, характеру хвилі та її кроку може бути в діапазоні 1185-1250 мм. Але, крім габаритної, існує поняття робочої або корисної ширини. Це розмір, що визначає, яку частину даху перекриє лист, враховуючи нахил з сусіднім листом в цьому ж ряду. Зазвичай цей розмір на 150-200 мм менший за габаритний.